6 udogodnień ułatwiających zdalny zakup nieruchomości ?

Autor: Adrian Musiał Opublikowane: 21.04.2020

Jak branża nieruchomości radzi sobie z koronaworusem ?

Jak już wspomniałem w poprzednim artykule czyli jak „Koronawirus wpłynie na rynek nieruchomości” ?

#zostańwdomu wzięli sobie również do serca deweloperzy, a także pośrednicy, którzy robią wszystko by klienci kupujący mogli oglądać i decydować się na „zakupy nieruchomości” w sieci.

Jedni i drudzy wprowadzili szereg udogodnień, aby rynek nieruchomości mógł funkcjonować „normalnie” wielu klientów chce wykorzystać czas kwarantanny na znalezienie nowej nieruchomości do zamieszkania czy też pod inwestycje.

Oferty w portalach stały się coraz bardziej czytelne, pośrednicy i deweloperzy zdali sobie sprawę, że większą uwagę trzeba przywiązać do konkretnego oznaczenia lokalizacji nieruchomości, zrobienia większej ilości przejrzystych i dobrze oświetlonych zdjęć.

Zdjęcia z lotu ptaka robione za pomocą drona to już codzienność, dzięki temu klient widząc dokładną lokalizacje na sprzedaż może sam udać się na nieruchomość i zobaczyć.

Wirtualne spacery po nieruchomości – to nie nowość, ale … teraz większość nieruchomości które jest w ofercie dewelopera lub pośrednika możemy zobaczyć online, a więc podczas wirtualnej wizyty – a więc wirtualne spacery może teraz częściej widywać przy ofertach nieruchomości na portalach.

Coraz większą rolę zaczęły odgrywać krótkie filmiki informacyjnie, gdzie pośrednik wciela się w rolę prezentera i w formie video podczas krótkiego filmiku prezentuje nieruchomość.

Telekonferencje też stały się codziennością, teraz rozmowy video zaczęły być standardem, nie możesz porozmawiać na żywo, zrób to przez kamerkę internetową, zapewniam że będzie starał się rozmawiać jak najbardziej obrazowo lub umówić się już bezpośrednio na telekonferencje już w danej nieruchomości.

Niektóre firmy zdecydowały się na organizacje dni otwartych w formie live’ów na swoich profilach w Social Mediach.

Natomiast umowy rezerwacyjne też zaczęliśmy już obsługiwać zdanie, wszystko za pomocą skanu i maila.

Oczywiście ciężko doszukiwać się pozytywów aktualnej sytuacji na świecie, ale rozwiązania które teraz zaczeły fukcjonować przy sprzedaży nieruchomości raczej pozostaną z Nami już na długo i z pewnością więcej będziemy teraz robić zdalnie, co niewątpliwie ułatwi nam często oszczędnośc ogromnej ilości czasu spędzonej na dojeździe do konkretnej nieruchomości, dzięki temu z góry będziemy mogli odrzucić nieruchomości które nam nie pasują.