Dlaczego warto kupić mieszkanie pod wynajem na Zagłębiu ?

Autor: Adrian Musiał Opublikowane: 05.06.2020

Zawsze doradzamy naszym klientom by wybierając mieszkanie pod wynajem nie kierowali się emocjami,
a zyskiem – bo przecież kupując mieszkanie pod inwestycje (czyli z przeznaczeniem na wynajem) nie My będziemy w nim mieszkać.

Dlaczego inwestowanie na Zagłębiu jest bardziej pożądane i rentowne od dużych polskich miast – to może trochę statystyk:

W Zagłębiu … jak pokazują Nasze badania średnia cena najmu takiego mieszkania to kwota 2000 PLN

Zatem w ile zwróci Nam się mieszkanie w poszczególnym Polskich miastach ?

Dlaczego zatem ceny mieszkań w Zagłębiu są stosunkowo niskie, a zdecydowanie drogi jest najem ?

Zagłębie w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija, powstała tutaj prężnie rozwijająca się podstrefa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na obszarze której funkcjonuje wiele zagranicznych dużych koncernów m.in
Brembo, Guhring, Saint-Gobain, Johnsons Electric, NGK Ceramics, Magnati Marelli,
swoją budowę w zeszłym roku zaczęła koreańska firma SK Innovation, która zainwestuje w Dąbrowie 1 mld złotych, tworząc co najmniej 300 nowych miejsc pracy.

W tym roku kolejną działkę kupiła fińska firma Outokump, która zainwestuje 190 mln zł i utworzy ok 100 nowych miejsc pracy.

Na terenie Czeladzi Panattoni Europe czyli lider powierzchni przemysłowych w Europie wybuduje właśnie swoje trzecie centrum dystrybucyjne o powierzchni 68 tys. m2 powierzchni magazynowej, natomiast inwestor spółka DL Invest planuje na terenie gminy Psary budowę największego centrum logistycznego w Polsce.

6 Stycznia 2020 do Sławkowa dotarł pierwszy pociąg z Chin. To najdalej wysunięte na zachód Europy miejsce, gdzie sięga wiodący ze Wschodu szeroki tor kolejowy.

Zagłębie definiuje również doskonałe połączenie lokalizacyjne dzięki Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu „Katowice” w Pyrzowicach, oraz doskonałe połączenie (zaledwie 10-15 min) z Katowicami.

Pod względem uprzemysłowienia i urbanizacji terenu jesteśmy regionem bardzo mocno rozwiniętym, jednak jeżeli chodzi o rynek mieszkaniowy odnotowujemy znaczne niedobory, w ciągu ostatni lat a więc od 2014 roku powstało tutaj zaledwie kilkanaście małych inwestycji deweloperskich, które w zasadzie zostały sprzedane wcześniej zostały wybudowane, z czego mieszkań z przeznaczeniem inwestycyjnym czyli tych pod wynajem stanowił niewielki odsetek.

Napływ firm oraz nowych pracowników sprawia, że odnotowujemy ciągłe braki jeżeli chodzi o zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych nowo przybyłych pracowników zagranicznych jak i z innych regionów Polski, który przybywają tutaj na kilkuletnie kontrakty stąd też konkurencyjne stawki w skali całej Polski.

Dlatego jeżeli do tej pory zastanawiałeś się lub zastanawiasz nad zakupem mieszkania pod wynajem wiedz, że Zagłębie to prawdopodobnie najbardziej rentowny region porównując największe miasta w Polsce.

Jeżeli masz więcej pytań zapraszamy do kontaktu 🙂