Dlaczego warto mieszkać na osiedlu Brzozowicka ?

Autor: Adrian Musiał Opublikowane: 02.04.2020

Nowo powstała plaża miejska czyli palmy, piasek, wyznaczone kąpielisko, strefa do aktywnego spędzania czasu np. podczas gry w siatkówkę czy ćwiczenia na mini siłowni to tylko niektóre z dotychczasowych udogodnień która oferuje będzińska plaża miejska. Jest również wiata do grillownia, ścieżki spacerowe oraz ogromna fontanna która schłodzi Nas w upalne dni. To idealne miejsce do tego, żeby w wolnym czasie po prostu odpocząć i skorzystać ze świeżego powietrza aktywnie spędzić czas, a jednocześnie nie wyjeżdżać poza miasto.

Jak zapewnia Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski w najbliższym czasie powstanie tutaj basen, tężnia solankowa oraz ścieżki rowerowe.

Obecnie to najbardziej zmodernizowana i najbardziej rekreacyjna część Będzina, co jeszcze oferuje ta lokalizacja ?

Obok budowanego budynku znajduje się całkowicie nowa zabudowa, nowy budynek będzie ogrodzony i będzie stanowił formę zamkniętego osiedla, po drugiej stronie znajduje się las, którym zaledwie w 10 minut na rowerze dotrzemy do Parku Zielona i jeziora Pogoria III.

Do najbliższego sklepu spożywczego dotrzemy w ciągu 3 minut, do najbliższego supermarketu i centrum miasta dotrzemy zaledwie w ciągu 6 minut i zaledwie 5 min do wylotu na DK 86 w kierunku Katowice – Częstochowa.

Dodatkowo tuż przy ulicy Brzozowickiej znajdziemy przystanek autobusowy obsługiwany przez linie 916, oraz zaledwie 2 minuty zajmie nam podróż do stacji kolejowej – Ksawera- Będzin.