Innowacje w pośrednictwie nieruchomości

Kiedy zaczynaliśmy 15 lat temu swoją przygodę z nieruchomościami powszechne były ogłoszenia prasowe, w których szczególną wagę przywiązywano do treści i formy. Bardzo szybko ich uzupełnieniem stały się ogłoszenia w portalach internetowych. Gdy pojawiły się aparaty cyfrowe, te papierowe trafiły do lamusa. Dziś nie jesteśmy już w stanie wyobrazić sobie oferty bez zdjęć, biorąc pod uwagę, że lepszy aparat można mieć w telefonie niż ten, którym kiedyś dysponował pośrednik.

Jak ktoś kiedyś powiedział, opis oferty to kilka wyrazów, zdjęcie to kilka opisów, a film to kilka zdjęć. Jesteśmy w dobie przedstawienia ofert w bardzo profesjonalny i ciekawy sposób z użyciem filmu, technik homestagingu i profesjonalnych sesji fotograficznych. Nie więcej niż 8-10 lat temu byłoby to dla pośredników niewyobrażalne. Jako profesjonaliści i osoby posiadające wiedzę w zakresie obrotu nieruchomościami nie możemy pozostać obojętni na zmiany, które nas otaczają. To właściciele nieruchomości, nasi klienci, oczekują od nas coraz to nowych pomysłów.

Nasuwa się na myśl znane powiedzenie ,,kto się nie rozwija ten się zwija”. Dotyczy to każdej branży, każdej gałęzi gospodarki, a tym samym też pośredników, którzy powinni być przede wszystkim zorientowani w tym co robią, obracając często całym majątkiem swojego klienta. Ciągły rozwój i wykorzystywanie możliwości oferowanych m.in. przez media społecznościowe, portale czy multimedia dają nad wyraz duże korzyści we współpracy z klientem, pozwalając w bardzo ciekawy sposób zaprezentować nieruchomość. To bardzo często argument do zawarcia wyłączności – by nadać ofercie świeżości czy zaprezentować ją w ciekawy, nowatorski sposób. To też informacja dla potencjalnego klienta, że pośrednik jest kimś więcej niż kojarzącym ze sobą strony, że dobrze zna ofertę, włożył w to swoją pasję i podąża za nowymi rozwiązaniami nie tylko na rzecz sprzedającego.

Wiedza merytoryczna jest bardzo ważna i pozwala nam na swobodne poruszanie się w gąszczu formalności prawnych w obszarach współpracy z klientem, dając mu bezpieczeństwo i budując nasz prestiż. Niedoceniona niestety pozostaje działalność marketingowa pośrednika, który w innowacyjny sposób potrafi dokonać sprzedaży na pierwszym miejscu stawiając skuteczność, przy okazji budując swój własny PR. Dziś w ramach samego pośrednictwa powstają nowe, uzupełniające je zawody. Home stagerzy, fotografowie wnętrz czy graficy wspierają działania pośrednika, dając mu więcej możliwości lepszego zaprezentowania sprzedawanej nieruchomości. To świetnie, że wiele firm zdecydowało się na współpracę z tego typu specjalistami pomimo tego, że koszty ich usług wzrosły, ale wzrosła też jakość obsługi i prezentacji nieruchomości. Nie każdy profesjonalny sprzedawca nieruchomości będzie dobrym fotografem, a nie każdy home stager będzie dobrym handlowcem. Współpraca tych ludzi i wykorzystanie ich umiejętności do tworzenia atrakcyjnych ofert zagwarantują nam sukces.

W tak zmieniającym się świecie bardzo ważne jest śledzenie i wykorzystywanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań w pośrednictwie nieruchomości, aby podkreślić swoją skuteczność i konkurencyjność. Wspomniany home staging, filmy z dronów, profesjonalne sesje zdjęciowe, media społecznościowe, akcje w sieci czy wreszcie wykorzystanie szerokiej oferty marketingowej portali internetowych to tylko zarys możliwości, jakimi dysponujemy na wyciągniecie ręki.

Rozwijajmy skrzydła w duchu innowacyjności, podążając za coraz młodszymi pokoleniami, kreując wizerunek nowoczesnego pośrednika zaopatrzonego w wiedzę i nowe technologie.

Należymy do
Kontakt