Czy zakup mieszkania pod wynajem w 2023 roku się dalej opłaca ?

Czy zakup mieszkania pod wynajem w 2023 roku się dalej opłaca ?

Często widziany w ogłoszeniach gotowców inwestycyjnych wskaźnik ROI (Return On Investment), czyli wskaźnik zwrotu z inwestycji, pozwala ocenić efektywność podejmowanych działań inwestycyjnych i opłacalność wejścia w dany temat nieruchomościowy.

Zyski / Koszty x 100 = ROI

Przykład:

Najem mieszkania: 2.000 zł/mc = 24.000 zł/rok

Zakup mieszkania: 200.000 zł + wykończenie pod klucz 50.000 zł = 250.000 zł

ROI = 24.000 / 250.000 x 100 = 9,6

Najczęściej używany przy lokalach mieszkalnych, które po zakupie trafiają do wynajęcia celem generowania dochodów z najmu. Na powyższym przykładzie zakup mieszkania zwraca się w 100% w okresie niecałych 11 lat.

Jak pokazują statystyki prowadzone przez Otodom Analytics, Dąbrowa Górnicza niezmiennie znajduje się w pierwszej piątce miast w Polsce, w których stosunek cen nieruchomości do wysokości czynszu najmu generuje największy zysk – ROI.

Wyjaśniając – ceny mieszkań są stosunkowo niskie do wysoko wycenianych stawek za najem tych mieszkań.  Warto również wspomnieć, że Sosnowiec (a zatem nieruchomości na terenie Zagłębia Dąbrowskiego) to sprawdzone miejsce do nabycia nieruchomości na wynajem, co dziś jest jedną z najbardziej popularnych form inwestowania.

Sprawdź ofertę nowych dostępnych mieszkań w obsługiwanych przez Nas inwestycjach deweloperskich. Umów się na spotkanie w naszym biurze, na którym wybierzemy dla Ciebie ofertę zakupu mieszkania z rynku pierwotnego. Wyjaśnimy Ci, jak będzie wyglądał proces inwestycyjny. Jeśli nie masz gotówki na zakup mieszkania, wybierzemy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę kredytową i załatwimy wszystkie formalności. Podpisz umowę deweloperską u notariusza w towarzystwie jednego z naszych agentów.

Od tego momentu to my przejmujemy inicjatywę i cały proces dzieje się bez Twojego udziału. Nasza ekipa przeprowadzi remontu z wykończeniem pod klucz według przygotowanego wcześniej projektu. Po zakończeniu remontu przygotujemy ofertę wynajmu mieszkania wraz z profesjonalną sesją zdjęciową. Następnie przekażemy mieszkanie najemcy.

Tak dołączysz do grona naszych klientów i inwestorów.

Jeżeli chciałbyś dokładniej omówić z nami ten temat – zapraszamy do kontaktu.